Uit onderzoek blijkt dat hart -en vaatziekten doodsoorzaak nr. 1 zijn bij vrouwen. En dat terwijl tot nu toe nagenoeg alle onderzoek, geneesmiddelen en behandelmethodes gericht zijn op mannen. Waarom is dat? Hoe zit het met het onderzoek naar hoe het vrouwenlichaam werkt? En wat maakt een ziekte of aandoening 'sexy' genoeg om aan onderzoek te onderwerpen?
Hadassah de Boer gaat in gesprek met Janneke Wittekoek (cardioloog CCN), Beryl Göbel (schildkliervereniging), Barbro Melgert (onderzoeker longaandoeningen) en Eva Noorda (oncoloog) over de vraag of er werkelijk behoefte is aan vrouwspecifieke zorg. Ineke Geel (campagneleider Hartstichting) en Catherine van Heest (Directeur Care for Women) spreken over de mogelijkheden om vrouwspecifieke klachten en symptomen onder de aandacht te brengen bij publiek en wetenschap.
Vervolgens onderzoeken we met Wankie Chan (manager marketing Agis Zorgverzekeringen) en Magda Ruygers (huisarts) de mogelijkheden om vrouwspecifieke gezondheidsvragen op te nemen in de reguliere gezondheidszorg. Tussendoor speelt Yvonne van den Hurk een scene uit haar voorstelling 'Hormonologen'. Een humoristische en relativerende voorstelling over de overgang.
Wanneer: 12 december
Waar: Pakhuis de Zwijger, Piet Heinkade 179, 1019HC Amsterdam
Tijd: vanaf 20.00 uur
Meer info: www.womeninc.nl
| < Vorige | Volgende > |
|---|






